Didim’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

 Didim’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu
 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yılı Didim’de büyük bir coşku ve heyecanla kutlandı.
30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Saat 19:30’da Didim Belediyesi önünden başlayan fener alayına çok sayıda Didimli vatandaşlar katılarak, Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk caddesi boyunca, Cumhuriyet Kent Meydanına kadar hep bir ağızdan marşlar söyleyerek yürüdüler.
  Fener Alayı’na, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, CHP’li Belediye Meclis üyeleri ve İyi Partililerde katıldı. 
Konser alanında konuşma yapan Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, “Bu memleket bizim. Bu memleketi gazilerimizle, şehitlerimizle, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve bir avuç silah arkadaşı olmaz denen imkansızlıklar içinde bu topları bize vatan yaptılar. Bir orman gibi kardeşcesine yaşayacağız. Bizleri hep vurmak, çökertmek istediler. Bizlerin kardeş gördüğü, aynı cephelerde canını ve kanını bu toprakları vatan yapmak için ortaya koyanları ayırmak istediler. Bize azınlık dediler biz bunu asla kabul etmiyoruz. Kürdüyle, lazıyla, çerkesiyle, alevisiyle, sünnisiyle Türkiye Cumhuriyeti toprakları içinde yaşayan bir bütünüz ve hepimiz kardeşiz. Biz muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için ormanların yakılmadığı, kadınlarının ve çocuklarının taciz edilmediği, havasının, suyunun kirletilmediği ve satılmadığı bir millet olmalıyız.” dedi. 
    Konuşmaların ardından Yunus Ali ve Orkestrası sahne alarak söylemiş oldukları şarkılarla on binlerce vatandaş coşkulu dakikalar yaşattı.