DİDİM’DE KIYI TEMİZLİĞİ ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 18.04.2024
Didim’de, Didim Belediyesi ekipleri ve Didim Plogging Grubu üyeleri ile birlikte kıyı temizliği çalışması yapıldı.
Ülkemizin önemli turizm kentleri arasında yer alan ve uzun bir sahil şeridine sahip olan Didim’de, insanların ve deniz canlılarının sağlığını korumak ve farkındalık oluşturmak amacıyla kıyı temizliği çalışması gerçekleştirildi.
Çevre ve sahil temizliğine dikkat çekmek isteyen gönüllü yabancı vatandaşlardan oluşan Plogging grubu ve Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Manastır Koyu’nda yapılan kıyı temizliği çalışmasına Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay, Belediye Başkan Yardımcısı Aydan Aşık Turgut ve Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.
Farkındalık çalışmasında, sahilde toplanan çöpler, geri dönüşüm malzemeleri ve izmarit atıkları belediye personelleri ve gönüllüler tarafından toplanarak ortadan kaldırıldı. Etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay, “Nadide güzellikteki koylarından biri olan Manastır Koyu’nda, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli olan çalışma arkadaşlarımla ve Didim Plogging Grubu üyeleriyle birlikte kıyı temizleme çalışması yaptık. Bu duyarlılığın ve farkındalığın artması ve gelişmesinin hepimizin sorumluluğu olduğunu unutmayalım.” ifadelerine yer verdi.
Diğer Haberler
-
DİDİM BELEDİYESİ’NDEN AŞURE İKRAMI
-
BAŞKAN GENÇAY, GAZETECİLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI
-
BURCU KÖKSAL’DAN, BAŞKAN HATİCE GENÇAY’A ZİYARET
-
BAŞKAN GENÇAY “İLK 100 GÜNDE ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATTIK”
-
DİDİM LAVANTA FESTİVALİ UNUTULMAZ ANLARA SAHNE OLDU
-
DİDİM LAVANTA FESTİVALİ RENGARENK GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI
-
DİDİM LAVANTA FESTİVALİ’NE SAYILI GÜNLER KALDI
-
BELEDİYE İŞLETMELERİNDE HİZMET KALİTESİ YÜKSELİYOR
-
BAŞKAN GENÇAY’DAN KURTULUŞ CADDESİ ESNAFINA ZİYARET
-
BAŞKAN GENÇAY, DİDİMLİ VATANDAŞLARI AĞIRLADI